When:
1. dets. 2012 @ 13:00 – 14:00
2012-12-01T13:00:00+00:00
2012-12-01T14:00:00+00:00
Where:
Jõelähtme Rahvamaja
Cost:
5 eur
Contact:
Maie Ramjalg

Esimese advendi, algava jõuluootuse kontserdid avavad agentuuri Corelli Music jõulumuusika festivali, mis sel aastal nii ava- kui lõppkontsertidel keskendub inglihäälsetele kontratenoritele. Barokiaja kõige kaunimad aariad ja kantaadid on loodud just seda müstilist hääleliiki silmas pidades.

ESINEJA: ansambel KAMBER SOLISTID Risto Joost (kontratenor), Tõnu Jõesaar (viola da gamba), Robert Staak (archiliuto, teorb), Imbi Tarum (klavessiin)

KAVA:  „Music for a While” (imelised soololaulud kontratenorile: Purcell, Dowland)

Festivali avakontsertidel Jõelähtmel avaneb harukordne võimalus nautida laulmas üht meie parimat kontratenorit. Risto Joost laulab viimasel ajal väga harva, kuna peamiselt tegutseb ta dirigendina nii Eestis kui välismaal. Kontserdid tutvustavad ka uut muusikalist kooslust Kamber Solistid, mille esimene projekt on seotud juba pikaaegse sooviga salvestada heliplaadile endiste aegade tuntumate Inglise kuningliku õukonna heliloojate J. Dowlandi ja H. Purcelli imelised teosed kontratenorile. Jõulufestivali avakontsertidel kõlavad mõlema helilooja kuulsaimad soololaulud ning samuti lauto-, klavessiini- ja ansamblipalad Eesti vanamuusika spetsialistide esituses.

PILETID: Piletilevis, Statoilis ja võimalusel tund enne algust kohapeal
JÕELÄHTMEL: 5.- €

Korraldaja: Corelli Music www.corelli.ee