02. juuni 2009 sõlmiti Jõelähtme vallas Kostivere Naabrivalve Sektori leping.

Naabrivalve sektoriks on tavaliselt kas 1 ühistu või keskmiselt 10 maja ühest kvartalist. Sektoril on oma vanem, kes on kontaktisikuks koostööpooltele ning kes levitab partnerite infot oma naabrivalve sektoris.

Kostivere Naabrivalve ootab teateid aadressil: naabrivalve@kostivere.eu

Aadress Elanik Telefon E-post Esinduspiirkond
Liukivi 6-6 Marko Raudlam 50 10 255 marko.raudlam@gmail.com Alevi keskus, ühistud, kogu piirkonna esindaja
Kirsi 7 Kaarel Paju 51 478 44 kaarel.palu@emt.ee Aia ja Kirsi tn piirkond
Tiigi 6 Mihkel Pipar mihkel1955@hot.ee Karbiküla piirkond
Liukivi 3-27 Meelis Oja 58 423 004 m1m1m2@hot.ee Ühistud, alevi keskus
Aali tee 30 Jarmo Idavain 51 111 10 jarmoidavain@hot.ee Aali uuselamurajoon

Naabrivalve soovitus

Paar päeva tagasi oli Tallinnas Pirital juhtum, kus last lasteaeda viiva ema autost varastati käekott. Sel ajal, kui ema last rühma viis, löödi sisse küljeaken ja võeti istmel olnud käekott kaasa, kokku ajakulu vähem kui minut. Ei lugenud see, et läheduses toimetas kojamees ja liikus lapsevanemaid, kes ka hommikul lapsi lasteade tõid. Ehk siis vargad muutuvad järjest jultunumaks ja nahaalsemaks.

Sellest on ikka ja jälle räägitud, et autosse ei tasu jätta oma asju, navigatsiooniseadmeid, isegi istmel vedeleva tühja kilekoti pärast on klaas katki löödud. Varguse ärahoidmiseks ei aita muud, kui et kogu oma varandus tuleb alati autost kaasa võtta, isegi, kui lahkute vaid hetkeks. See on ebamugav ja tülikas, aga midagi pole teha. Päevasel ajal võib ehk asju hoida ka auto pagasiruumis, silma alt ära, kuid ööseks ei ole see ohutu koht.

Paraku ei õnnestu absoluutselt iga kord kuritegu ära hoida, kuid alati on võimalik kuriteo toimepanemine võimalikult raskeks teha. Autodest varguste puhul ongi üks abinõu mitte jätta omi asju autosse nähtavale. Auto parkimisel jätke sõiduk hea nähtavuse ja valgustusega kohta, see vähendab tublisti tõenäosust, et varas rahulikult pimedas ja nurga taga oma kuritegu toime panna saab. Iga takistus tekitab vargale vähem või rohkem probleeme ning aeg, mis kulub kuriteo sooritamiseks, suurendab ohtu vahele jääda.

Üks kaubikuomanik otsustas vargaid eemale peletada sildiga: „Selles kaubikus ei hoita tööriistu! Klaasiteeninduse kuldklient.“ Selle kurbnaljaka näitega tahame öelda, et kasutatakse igasuguseid abinõusid pättide eemale peletamiseks ja mõelge teiegi selle üle, mida teha, et vargad teie varani ei jõuaks!

Naabrivalve
oktoober 2009